Redmi Note 13 Pro’nun global varyantı kendini gösterdi

Redmi’nin Note 12 serisi Eylül ayında Çin’de piyasaya sürüldü. Seri; standart, pro ve pro plus modellerini içeriyor ve yakında global pazarlara gelmesi bekleniyor. Note 13 Pro’nun FCC sertifikasyon veritabanında görüldüğünü yakın zamanda öğrendik. Şimdi, bu cihazın global sürümü Geekbench veritabanında görüldü. Bu platformda yer alan teknik özellikler, cihazın Çin sürümüyle benzer görünüyor.

Redmi Note 13 Pro, Geekbench’te 2312DRA50G model numarasıyla listelenmiş. Anakartın kod adı “gamet” olarak geçiyor. Bu, dört çekirdeği 1.96GHz ve diğer dört çekirdeği 2.40GHz frekansta çalışan Snapdragon 7s Gen 2 yonga setini işaret ediyor. Cihaz, 8GB RAM ile listeleniyor. Yazılım olarak, cihaz kutudan Android işletim sistemiyle birlikte çıkacak.

Redmi Note 13 Pro, Geekbench’in tek çekirdekli ve çok çekirdekli test sonuçlarında sırasıyla 1,021 ve 2,855 puan alıyor. Cihazın FCC listesine göre 5,020mAh kapasiteli bir bataryası var.

Redmi Note 13 Pro’nun global varyantı kendini gösterdi

Duyumlara göre, Redmi Note 13 Pro, global pazarlarda bir POCO telefonu olarak piyasaya sürülebilir. Redmi Note 13 serisinin global lansman tarihi henüz bilinmiyor. Ancak Note 13 modellerinin çeşitli sertifikalar almaya başlaması, cihazların önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmesi beklentisini artırıyor.

Çin’deki Redmi Note 13 Pro’nun özelliklerini hatırlatmak gerekirse; cihaz, 1.5K çözünürlüğe sahip 6.67 inç OLED ekranla geliyor. Bu ekran, 120Hz yenileme hızı, 1800 nit parlaklık, Dolby Vision ve entegre parmak izi okuyucu özelliklerine sahip. Ana kamera 200MP çözünürlüğünde OIS destekli bir sensöre sahip. Bu ana kameraya 8MP ve 2MP’lik iki kamera daha eşlik ediyor. Cihazın bataryası 5,000mAh ve 67W hızlı şarj desteği bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir