Karşı Taraftan Ödeme İsteyemiyor Musunuz? Sizin İçin Bir Uygulama Çıktı

Türkiye İş Bankası, müşterilerinin ihtiyaç ya da alacakları için kişilerden ödeme talep etmesini kolaylaştıran Ödeme İste özelliğini İşCep’e ekledi.

Kusursuz müşteri deneyimi sunmak için dijital teknolojileri tüm süreçlerine entegre eden İş Bankası, müşterilerine ödemelerin kendilerine gönderilmesini beklemeden karşı taraftan talep etmesine olanak sağlayan “Ödeme İste” özelliğini, İşCep’ten kullanıma sundu.

Bu özellik ile banka müşterileri, farklı ihtiyaç ya da alacakları için nakit taleplerini, dijital bankacılık kanalından ödeme yapacak tarafa ileterek kolayca ödeme isteyebiliyor. Müşterinin talebi onaylandığı anda para anında hesabına geçiyor.

“ÖDEME İSTE” NASIL ÇALIŞIYOR?

İçeriği ve işleyişi, TCMB tarafından ve Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) altyapısını kullanacak şekilde düzenlenen “Ödeme İste”nin işleyişi temel olarak müşterinin karşı taraftan ödeme talep etmesi, ödeme yapacak tarafın bu talebe yanıt vermesi esasına dayanıyor. Ödemeyi yapacak taraf talebi kabul ettiği anda para, talebi ileten müşterinin hesabına gönderiliyor ve işlem tamamlanıyor. İşCep’te Para Aktar menüsündeki “Ödeme İste” özelliği ile ödeme isteği kolayca iletiliyor. 7 gün 24 saat kullanılabilen özelliğe ilişkin detaylı bilgiye isbank.com.tr’den ulaşılabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir