Steam’de En Çok Satanlar: Oynaması Ücretsiz Oyunlar da Olmasa…

Steam’de 25 Nisan – 2 Mayıs haftasının en çok satan oyunları açıklandı. Listenin ilk 10 oyunundan beş tanesini oynaması ücretsiz oyunlar oluştururken Steam Deck ise aylar sonra ilk kez bu denli düşük bir sıralamada.

1. Tüm dünyanın ilk tercihinin ne olduğunu artık gayet iyi biliyoruz.

CS:GO sistem kullanıcılara açıldığından beri neredeyse terk etmediği tahtını korumaya devam ediyor. Yaz aylarında Counter-Strike 2’nin çıkması ile birlikte halefine tacını teslim edeceğini tahmin etmek hiç de zor değil.

3. Battle royale türünde taç artık Apex Legends’a ait.

Respawn Entertainment tarafından geliştirilen ve EA Games tarafından yayınlanan Apex Legends daha ilk andan hızlı yapısı ve farklı güçlere sahip karakterleri ile oyuncuların dikkatini çekmeyi başardı. Her sezonda gelen yenilik ve güncellemeler ise oyunu sürekli en iyi halinde tutmayı başardı.

4. Steam Deck ise aylardır ilk kez böylesi bir düşüş yaşıyor.

Valve’ın el bilgisayarı Steam Deck satışa sunulduğu günden beri listenin ilk üçünden neredeyse hiç inmemişti. Bu hafta ise geçen haftaya göre 2 basamak düşerek dördüncü sıraya gerilemiş vaziyette.

5. Bu hafta listede bir de alışık olmadığımız oyunumuz var.

Türkiye’deki hesaplar üzerinden erişilemeyen Mahjong Souls listenin beşinci sırasını kapmış vaziyette. Oyun özünde geleneksel bir uzak doğu oyunu olan Mahjong’u anime kızlarıyla oynamamıza olanak veriyor.

Listenin kalanı ise şöyle:

  • PUBG: Battlegrounds

  • Call of Duty: Modern Warfare II

  • Warthunder

  • Warframe

  • Age of Wonders 4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir