Kılıçdaroğlu: Saraya yakın insanlar 1 milyar euro götürdüğünü söylüyor

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Kırşehir’in ardından Kırıkkale’ye gitti.

İktidara yakın Yeşildağ Ailesi’nin en küçük kardeşi Ali Yeşildağ’ın iktidara ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik iddialarını gündeme getiren Kılıçdaroğlu, “1 milyar euro götürdüğünü söylüyor. Bunu yasaklıyorlar niye konuştun diye” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle oldu:

MAAŞTA DA ADALET OLACAK: Size söz veriyorum bu ülkeye huzuru, bereketi getireceğim. Bu ülkede her birimiz birbirimize saygı duyacağız. Allah nasip eder de cumhurbaşkanı koltuğuna oturduğumda hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğim. Kırıkkale’nin entegre savunma sanayi sistemi olarak inşasında Kırıkkalelilere seslenmek isterim. Buraya bunu yapan CHP değil miydi. Burası küçük bir köy ama Anadolu’nun merkezi. Bu ülkeye adaleti getireceğim. Maaşta da adalet olacak.

HİÇBİR KADIN BU ÜLKEDE SAHİPSİZ OLMAYACAK: Yok saydıkları kadınlar bizi başkan yapacak. Kadınlara güveniyorum. Size en ağır hakaretleri yaptılar. Burada benim yapım ona müsait değildir tekrarlamaya. Hiçbir kadın bu ülkede sahipsiz olmayacak. Her kadının sahibi sosyal devlet olacak. Benim size sözüm var. Aile Destekleri Sigortası’nı getireceğim ve hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye inşa edeceğim.

YUH ÇEKMEYİN, SANDIĞA GİDİN OY KULLANIN: Onlar beşli çetelere çalışıyorlar, ben sizler için çalışacağım. Sahipsiz kalanlardan biri de esnafımız. Esnaf gerçekten zor durumda. Orta direk kalmadı. Herkes zor durumda. Eğer bu ülkede fakirlik varsa sorumlusu fakir olanda değil, sorumlusu devleti yönetenlerdir. Biz onların ne yaptığını biliyoruz. Yuh çekmeyin, sandığa gidin oy kullanın. Oy kullanın, demokratik yollarla otoriter bir yönetimi değiştirelim.

ŞİMDİ BİR DE BİZİM MİLLİYETÇİLİĞİMİZİ SORGULUYORLAR: Bunlar mal varlıklarını yurt dışına götürüyorlar. Onları son kuruşuna kadar alacağım, Türkiye’ye getireceğim. Esnafa, çiftçiye, ev kadınlarına vereceğim. Geleceğiz, Türkiye’yi aydınlığa çıkaracağız. Şimdi bir de bizim milliyetçiliğimizi sorguluyorlar. Benim milliyetçiliğimi sorgulayacak adam daha anasının karnından doğmadı. Siz çocuklarınızı paralı askere gönderirken bu gariban yani Kılıçdaroğlu, kendi evladını askere garibanların çocuğu gibi gönderdi. Milliyetçilik herkesi kucaklamak demektir.

SİNAN ATEŞ’İ UNUTTUĞUMU SANMAYIN: Kim teröre destek verirse, kim terörden yana olursa, kim teröristlerin ayağına hakimleri savcıları götürürse, kim şehitlere kelle derse Allah bin belasını versin. Sinan Ateş’i unuttuğumu sanmayın. Ankara’nın göbeğinde güpegündüz uyuşturucu çeteleri tarafından vuruldu. Sinan Ateş’in faillerini bulacağım, kulaklarından tutacağım yargıya teslim edeceğim. 15 Temmuz şehitleri var, para toplandı. Vatandaş dünyanın parasını verdi. Nerede bu paralar. Ya şehidin parasına el uzatana adamdan milliyetçilik olur mu ya, bunlar mı milliyetçi!

ALİ YEŞİLDAĞ’IN İDDİALARI: Dün Ali Yeşildağ diye birisi malum bunlar saraya çok yakın insanlar. 1 milyar euro götürdüğünü söylüyor. Bunu yasaklıyorlar niye konuştun diye. Yapmaları gereken, bu adam yalan söylüyorsa hemen savcılığa bildireceksin doğrusu nedir araştıracaksın. Malı götürecekler. 418 milyar dolar götürdüler, 418 milyar doların tamamını getireceğim ve bu millete vereceğim. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir