Elon Musk: Twitter’ı satabilirim

Tesla, SpaceX ve Twitter’ın sahibi Elon Musk, Twitter’ı devralma süreci ve kendisinin Twitter’ı kullanma alışkanlıkları hakkında İngiltere basınına konuştu.

BBC’ye röportaj veren Elon Musk, Twitter’ı devralış sürecinin ‘oldukça sancılı’ olduğunu ve şirkette ‘büyük iniş-çıkışlar’ yaşadığını söyleyerek ‘doğru bir alıcı’ bulunursa Twitter’ı satabileceğini açıkladı. Musk, Twitter’ın sohbet kanalından canlı yayımlanan ve 3 milyon kişi tarafından izlenen röportajında, Twitter’ı satın aldığı için pişman olup olmadığına ilişkin soruya, “Acı seviyesi oldukça yüksekti. Bu bir parti gibi değildi” yanıtını verdi.

‘SANIRIM SAAT 3’TEN SONRA TWEET ATMAMAM GEREK’

Twitter’ı satın alma kararını savunan Musk, son ayların ‘oldukça stresli’ olduğunu, ancak ‘şirkette işlerin fena gitmediğini’ söyledi. Musk zaman zaman şirkette uyuduğunu, kimsenin uğramadığını söylediği ofis kütüphanesinde ‘bir yeri’ olduğunu da belirtti.

Kendi Twitter paylaşımlarına ilişkin de konuşan Elon Musk “Attığım tweetlerle birden çok kez kendimi ayağımdan vurduğumu düşünüyor muyum, evet. Sanırım saat 3’ten sonra tweet atmamam gerekiyor” ifadelerini kullandı.

‘BBC HESABINDAKİ İBARE DEĞİŞTİRİLECEK’

Elon Musk, BBC’nin ana Twitter hesabına ‘hükümet tarafından finanse edilen basın kuruluşu’ ifadesinin konulması ile ilgili de konuştu. Musk, “BBC’nin devlet medyası olarak etiketlenmekten pek hoşlanmadığını biliyorum” dedi.

BBC, söz konusu ibareye itiraz etmişti. Yayın kuruluşu, “BBC bağımsızdır ve bu her zaman böyle olmuştur. Gelirimizi, Britanya halkının ödediği yıllık televizyon ruhsatı ödemeleriyle oluşturuyoruz” açıklaması yapmıştı. Musk, söz konusu ibarenin ‘halk tarafından finanse edilen’ şeklinde değiştirileceğini söyledi.

‘BU KADAR İNSANLA YÜZ YÜZE KONUŞMAK KOLAY DEĞİL’

Twitter’ın mali durumuna ilişkin soruları da yanıtlayan Elon Musk, reklam verenlerin çoğunun geri dönmesi sonrası şirketin ‘kabaca başa baş’ seviyesinde olduğunu söyledi. Elon Musk, Twitter’ı satın aldığı zaman neredeyse 8 bin çalışan bulunduğunu ve bunu bin 500 civarına indirmenin de kolay olmadığını savundu. Kimseyi bire bir kovmadığını söyleyen Musk, “Bu kadar insanla yüz yüze konuşmak kolay değil” ifadelerini kullandı.

Twitter’dan ayrılan mühendislerin fazlalılığı, platformun istikrarı konusunda endişe yaratmıştı. Musk bazı sıkıntılara karşın Twitter’ın düzgün çalıştığını savundu.

Musk, mavi tik olarak bilinen hesaplardaki sembolün de gelecek haftadan itibaren kaldırılmaya başlanacağını söyledi. Eskiden mavi tik paralı abonelik gerektirmiyordu ve kimin alabileceğine şirket karar veriyordu. Bu tik yüksek profilli hesapların gerçek kişiler olduğunu gösteriyordu. (BBC Türkçe)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir